Ligo za prvaka pričeli z porazom

JESENICE – Športna dvorana OŠ P. Voranc. Gledalcev 50. Sodnika: ČADEŽ Luka  (Žiri) in  ZUPANČIČ Erik (Grosuplje).
1. krog lige za prvaka,  se je odigral v soboto 11.02.2017 ob 19.00 uri na Jesenicah
KK JESENICE   :  KK LITIJA   79:74 (22:20, 37:36, 61:53)
Jesenice: Ravnik 17 (2:3, 1x3), Hudobivnik Mar. 8 (3:3, 1x3), Samar 2, Starič, Hudobivnik Mat. 4, Pirija 15 (2:2, 1x3), Matučec 11 (1:2), Domevščik 2, Završnik 13 (1:1), Iskra 7 (1:2), Džamastagić. Trener: SAMAR Primož
Litija: Lah 7 (1x3), Pavliha, Dobravec A., Šepec 2, Anžur, Pušič 8 (2:2, 2x3), Seručar 3 (1x3), Primožič, Dobravec M. 24 (3:4, 5x3), Podbregar, Stemberger 30 (7:10, 1x3).  Trener: IBIŠI Džemo

Članska ekipa KK Litija je neuspešno pričela tekmovanje v ligi za prvaka. V prvem krogu so se pomerili z Jesenicami, ki so v prvem delu igrali v zahodni skupini.
Oslabljeni Litijani (na tekmi nista igrala poškodovana Pavliha in Erjavec) so tekmo pričeli zelo medlo v obrambi. Domačini, ki so bili na tej tekmi zelo motivirani, so to z pridom izkoristili in prek Ravnika in Hudobivnika dosegli nekaj lahkih košev. Izkazalo se je, da so prav ti začetni koši, dali domačim še dodatno vzpodbudo in tako so Jesenice vseskozi narekovale visok ritem igre, ki so ga danes po večini nerazpoloženi Litijani stežka sledili. Jeseničani so tako vseskozi bili v vodstvu, najvišje so povedli v 28. minuti, ko je bilo na semaforju 57:41. Pri Litijanih se je v tem odobju enakovredno kosal z domačini le visoki Stemberger. Litijanom nikakor ni stekel met iz razdalje. Nekaj upanja na rezultatski preobrat se je pokazalo v začetku zadnje četrtine, ko sta z nekaj zaporednimi koši, Dobravec in Stemberger poskrbela za šok v dvorani. Namreč Litijani so prvič povedli in sicer v 37. minuti, ko je bilo na semaforju 66:67. Na žalost so v nadaljevanju Litijani naredili nekaj napak in domačim je uspelo zadeti nekaj prostih metov, kar je bilo dovolj za prvo zmago Jesenic v drugem delu tekmovanja. Pri Litijanih sta se v napadu izkazala Stemberger (30 točk) in Dobravec (24 točk, 5 trojk), vendar to ni bilo dovolj za današnjo prepotrebno zmago.
Naslednjo tekmo KK Litija igra proti Kopru in sicer v petek 24.02.2017 ob 18.30 uri v Športni dvorani Litija.