1.krog: Krvavec Meteor : Litija  69:93  Litija v 1.krogu prvič zmagala
2.krog:  Ljubljana : Litija  95:77

1. krog, se je odigral v soboto 13.10.2018 ob 19.00 uri v Cerkljah
KK KRVAVEC : KK LITIJA  69    :   93 (20:26, 37:46, 54:74)
CERKLJE – Športna dvorana Cerklje. Gledalcev 50. Sodnika: ČESEN Grega (Kranj) in  VIDAKOVIĆ Ognjen (Ljubljana).
Krvavec: Kopač 14 (2x3), Bavdek 5 (1x3), Babič 3 (1x3), Kern 10 (5:6, 1x3), Begelj 7 (1x3), Bilandžič 2, Sušnik 7 (3:3), Zevnik 7 (2:2, 1x3), Škrlec 14 (2x3), Močnik, Redžematović, Preradović. Trener: JERAS Gregor
Litija:  Anžur 1 (1:2), Pavliha 20 (4:16), Dobravec 7 (1:2), Mlakar 18 (2:2, 2x3), Erjavec 4 (2:4), Bavdek (0:2), Pušič 13 (4:4, 1x3), Skender, Virk 15 (5:10), Salihovič 6 (0:2), Soldo 9 (1:2).  Trener: IBIŠI Džemo

PRVENSTVO SE JE PRIČELO TUDI V 3.SKL: LITIJA V 1. KROGU PRVIČ ZMAGALA

Sezona 2018/19 se je pričela po željah Litijanov. Litija je v 1. krogu gostovala v Cerkljah. Pred tekmo je bilo v litijskem taboru čutiti nekaj nervoze, predvsem zaradi slabo odigrane pokalne povratne tekme proti Mariborčanom med tednom.
Začetek tekme je kaj hitro nakazal, da je bil strah odveč, saj so litijski košarkarji pristopili k tekmi s povsem drugačno voljo in željo po igri. Po nekaj lepo odigranih akcijah so v četrti minuti vodili z rezultatom 9:0. Domači so z minuto odmora nekoliko ustavili litijski nalet predvsem z natačnim metom iz razdalje. Zadeli so štiri zaporedne trojke, toda kljub temu je Litija kontrolirala rezultat in po prvi četrtini vodila s 26:20. V drugi četrtini so Litijani zopet z delnim rezultatom 8:0 ušli na varno razliko. Domačim razen uspešnega zadevanja trojk, kar pa ni moglo dolgo trajati, ni uspevalo ničesar omembe vrednega. Razlika bi se lahko še bolj povečala, če ne bi bili Litijani nerazumljivo neprecizni s črte prostih metov (v tem delu prosti meti 8:18).
V drugem polčasu v igri ni prišlo do sprememb. Litijani so z nekaterimi všečnimi akcijami dokazali, da se je uigranost ekipe predvsem v napadu izboljšala in tekma je bila pred zadnjo četrtino praktično odločena (rezultat 74:54). V zadnjem delu igre so zaigrali mlajši igralci, ki so z borbeno igro zlahka parirali domačim.
Litija je dosegla prvo zmago v novem prvenstvu, v katerem ima visoke ambicije. Upajmo, da je današnja zmaga dober obet pred naslednjo tekmo, ki jo Litijani igrajo proti neposrednemu tekmecu za uvrstitev na prvi dve mesti v skupini, ki vodita v ligo za uvrstitev v 2. SKL.

2. krog, se je odigral v soboto 20.10.2018 ob 17.15 uri v Ljubljani
KK LJUBLJANA : KK LITIJA  95 : 77 (25:16, 55:28, 77:61)
LJUBLJANA – Športna dvorana OŠ Alojzija Šuštarja. Gledalcev 70. Sodnika: JUHA Blaž (Ig) in  VIDAKOVIĆ Ognjen (Ljubljana).
Ljubljana: Sovre-Nemanič 28 (6x3), Košir 16 (3:4, 3x3), Kostrevc 8, Stražar 9 (3:4), Bohinc, Ulčar 8, Verbič 4, Dobravec 2, Balažic 20 (3:5, 3x3), Potočnik. Trener: MARAVIČ Marko
Litija:  Anžur, Pavliha 12 (2:2), Dobravec, Mlakar 15 (4:5, 3x3), Erjavec 4, Bavdek, Pušič 17 (7:9, 2x3), Skender, Virk 17 (2:6, 1x3), Salihovič, Soldo 12 (2:2).  Trener: IBIŠI Džemo

ČLANI – Pokal Špar

2. krog prva tekma, se je odigrala v torek 02.10.2018 ob 20.00 uri v Litiji
KK LITIJA : AKK BRANIK  87 : 62 (17:9, 43:26, 63:47)
LITIJA – Športna dvorana Litija. Gledalcev 70. Sodnika: MATOH Anže (Mirna Peč) in  KOROŠEC Jure (Cerklje na Gorenjskem).
Litija:  Anžur, Dobravec 9 (2:4, 1x3), Mlakar 13 (3x3), Erjavec 22 (10:13), Bavdek, Pušič 22 (2:2, 2x3), Primožič 2, Virk 7 (1:2), Salihovič, Soldo 12.  Trener: IBIŠI Džemo
Branik: Škrbič 3 (1:2), Oberlajt 1 (1:2), Šepič 21 (5:6), Hrštič 5 (3:3), Pezdiček, Vrečko 9 (2x3), Cej 9 (0:1, 1x3), Struger, Vinčič, Hlastec, Zolotič 15 (3:6). Trener: VUGDALIĆ Muharem

OKREPLJENA LITIJA VISOKO PREMAGALA MARIBORČANE

Članska ekipa KK Litija je v novo sezono vstopila v zelo spremenjeni zasedbi. Klub so pred novo sezoni zapustili Matevž Dobravec (Ljubljana), Haris Totić, Luka Radovič in pred novim letom Mile Radmanovič. V novi sezoni bomo pogrešali tudi Lovra Šepca, ki si je tik pred koncem lanske sezone huje poškodoval koleno (pred kratkim je uspešno prestal operacijo kolenskih križnih vezi). Kljub vsem odhodom pa je Litija v prvi tekmi prikazala všečno igro, Klubsko vodstvo med poletnimi počitnicami namreč ni stalo križem rok. Za KK Litija bodo v novi sezoni igrali trije novinci. Pod košem sta Litijane okrepila 206 cm visoki in robustni center Vjeran Soldo (prej KOŠ Celovec), na položaju krilnega centra 200 cm visoki Jakob Virk (Lastovka) in na položaju visokega branilca  Dejan Mlakar (Parklji). Najbolj pa veseli dejstvo, da so se v ekipo vrnili tudi trije litijski igralci, ki v lanski sezoni bodisi zaradi poškodb (Anže Dobravec) ali drugih razlogov (Miha Skender in Žan Erjavec) niso igrali.
Košarkarji Litije so na prvi uradni tekmi 2.kroga za Pokal Špar napovedali, da se bo v letošnji sezoni igrala veliko bolj gledljiva košarka kot lansko sezono.
Začetek tekme so Litijani pričeli agresivno v obrambi, kar ni bil slučaj na prejšnjih trening tekmah. Po petih minutah je prednost narasla na deset košev. V začetku sta z igro pod košem in z nekaj uspešnimi meti iz polrazdalje izstopala Soldo in Erjavec. Pri gostih se je v začetku tekme uspešno upiral le nasprotni center Zolotič, ki je zadel nekaj metov izpod koša, ki pa so bili bolj posledica napak domačih kot pa izdelanih akcij. V drugi četrtini je prvič v dresu Litije v igro vstopil Mlakar, ki je z nekaj uspešnimi akcijami dokazal, da bo velika okrepitev ekipe v letošnji sezoni. Po prvem polčasu je bil rezultat 43:26 in tekma je bila praktično dobljena.
Drugi polčas so igralci začeli nekoliko rezervirano, kar so Mariborčani hitro izkoristili. Po dveh zadetih trojkah (Vrečko) so se približali na 53:42. Sledila je minuta odmora Litijanov, po kateri so spet strnili svoje vrste in prek zelo razpoloženega Žana Erjavca visoko povedli 63:44. S tem je bila tekma skoraj osem minut pred koncem odločena. V zaključku tekme so priložnost za igro dobili tudi mlajši igralci, ki so svojo priložnost bolj ali manj izkoristili.
Litijani imajo tako pred povratno tekmo, ki se bo odigrala v torek, 9. 10. 2018, v Mariboru, velikih 25 košev naskoka.

2. krog povratna tekma, se je odigrala v torek 09.10.2018 ob 20.00 uri v Mariboru
AKK BRANIK : KK LITIJA  80 :  61 (32:11, 44:31, 66:44)
MARIBOR – Športna dvorana Lukna. Gledalcev 70. Sodnika: MAGUŠA David (Lenart) in  FAJT Rok (Ptuj).
Branik: Škrbič 13 (4:5, 1x3), Tratnik 2, Gavrič, Hrštič 15 (4:4, 3x3), Pezdiček, Vrečko 18 (3:5, 1x3), Cej 24 (6:6, 4x3), Vinčič, Hlastec, Prah 8 (4:4. Trener: VUGDALIĆ Muharem
Litija:  Anžur, Dobravec 6 (2:6), Mlakar 14 (3:4, 1x3), Erjavec 9 (1:2), Bavdek, Pušič 10, Primožič 2, Virk 8 (2:6), Salihovič, Soldo 12 (0:2).  Trener: IBIŠI Džemo

V 3.krog se je uvrstila KK Litija z skupnim rezultatom 148:142

3. krog prva tekma, se je odigrala v torek 23.10.2018 ob 20.00 uri v Litiji
KK LITIJA   :  KK HRASTNIK   70  :  65   (14:15, 27:33, 48:50)
LITIJA – Športna dvorana Litija. Gledalcev 70. Sodnika: MISSON Rok (Škofja Loka) in  SAVIČ Marko (Ljubljana).
Litija:  Pavliha 6 (0:2), Dobravec 17 (1:5), Mlakar 13 (3x3), Erjavec 13 (3:7), Bavdek, Pušič 13 (5:5), Skender, Primožič (0:2), Virk 8 (2:3).  Trener: IBIŠI Džemo
Hrastnik: Babič 3 (1x3), Durnik 5 (3:4), Požin 7 (1x3), Nučič 15 (3:3, 2x3), Hodžič, Čergič 14 (2x3), Ovnik 7 (1x3), Godicelj 2, Pečovnik 7 (0:1, 1x3), Robič 3 (1:2), Lapi 2. Trener: BERGANT Blaž

Potem ko je Litija v prvem krogu Pokala Spar izločila Maribor Branik, je bil njen nasprotnik v drugem krogu drugoligaš Hrastnik, star tekmec Litijanov, proti kateremu pa v zadnjem času niso bili ravno uspešni. Domači so odlično začeli tekmo proti favoriziranemu nasprotniku in povedli 8:0. Vendar so gostje nato zaigrali bolj zbrano in dobili prvo četrtino s 15:14, potem ko so prav v zadnji sekundi zadeli trojko. Tudi v nadaljevanju prvega polčasa je bil Hrastnik ves čas v prednosti, ki je znašala že tudi več kot deset točk. Litija je po nekaj uspešnih napadih v zadnjih minutah zaostanek znižala na šest točk (27:33).
V drugem polčasu so domači igrali vse bolje, dokončno pa so prevzeli nadzor nad igro v zadnji četrtini, ko so v 34. minuti z delnim izidom 11:0 povedli 61:51. Gostje, ki so nekaj časa domače kar nekoliko podcenjevali, so nato poskušali vse,da bi Litijo ujeli, vendar jim to ni uspelo in zmaga je pripadla Litiji. Pri Litijanih je Anže Dobravec dosegel 17 točk, Dragan Pušič, Žan Erjavec in Dejan Mlakar pa vsak po 13 točk. Pri Hrastniku sta bila najučinkovitejša Nučič s 15 točkami in Čergič s 14 točkami. Litija je zaradi poškodbe sicer igrala brez centra Vjerana Solda, še enkrat več pa so domači zelo slabo izvajali proste mete (11:24).
Po slabi predstavi Litijanov v drugem prvenstvenem krogu proti Ljubljani, je zmaga lepa vzpodbuda pred napornim nadaljevanjem sezone. Velika borba Litijane čaka že na povratni tekmi v Hrastniku, ko bodo branili pet točk prednosti s prvega srečanja.