Člani: Še ena visoka zmaga

Kategorija: Novice Objavljeno: sreda, 19 december 2018

Tudi preložena tekma 3. kroga z ekipo Janč je potekala po skoraj enakem scenariju, kot na večini prejšnjih srečanj Litijanov v letošnji sezoni. Že v prvi četrtini so si namreč domači priigrali 13 točk prednosti, gostje so nato zaostanek do konca prvega polčasa rahlo znižali, Litija pa si je nato visoko zmago dokončno zagotovila v zadnji četrtini. Na koncu je bil rezultat 92:70, kar je zelo podobno kot na tekmi Litija – Jesenice, ko je bilo 90:71. Pri domačih sta bila najboljša Dragan Pušič in Dejan Mlakar, ki sta dosegla po 22 točk, Jakob Virk jih je dodal 12, Vjeran Soldo pa 10. V drugem polčasu je navdušil Aljaž Primožič z nekaj uspešnimi akcijami in 11 točkami.
Se vam zdi poročilo s tekme dolgočasno ?

Ne skrbite, razburljivih tekem bo še dovolj. Prva že v torek, ko se bo Litija v 5.krogu Pokala Spar srečala z drugoligašem Plama pur. Če bi Litijani izločili še tega favorita, bi se senzacionalno uvrstili med osem najboljših ekip v Sloveniji, kar bi bil zagotovo največji uspeh litijske košarke v  zadnjih dvajsetih letih.