U17 - Kadeti dosegli novo zmago

Kategorija: Novice Objavljeno: ponedeljek, 14 januar 2019

V soboto 12.1.2019 je bil odigran 7. krog 2. dela tekmovanja v 2.skl za kadete.
Drugič v tej sezoni smo se pomerili z ekipo KK Nazarje. Na igrišču smo tokrat že od prve minute pokazali zavzetost in željo po zmagi. Gostje so zgolj v prvih minutah prve četrtine uspeli držati priključek, nato pa se je tehtnica nagnila v domačo korist. Sredi prve četrtine smo goste pritisnili z agresivno consko obrambo že na njihovi polovici. To je pripeljalo do tega, da so pri prenosu žoge naredili nekaj napak, kar smo s pridom izkoristili in dosegli nekaj lahkih točk. Dodatno smo v napadu igrali sproščeno in iz izdelanih akcij dosegli kar nekaj košev iz razdalje. Sredi druge četrtine smo naredili občutnejšo prednost, ki jo gostje do konca tekme niso uspeli ogroziti.

V drugem polčasu, je glede na dokaj visoko priigrano prednost, ritem igre nekoliko padel. Razlika pa je ostala do konca tekme enaka. Priložnost za igro so ponovno dobili vsi igralci in so jo dobro izkoristili. Veseli predvsem dejstvo, da smo v zadnjih dveh tekmah nekoliko dvignili trenutno igralno »formo« in počasi dobivamo širino tudi v napadu. Več igralcev postaja nevarnih za koš nasprotnika, kar bo v naslednjih dveh tekmah, ki jih igramo z Ivančno Gorico in Šentjurjem (objektivno močnejšima nasprotnikoma, kot zadnja dva) še kako potrebno. Bo pa potrebno popraviti skok in igro pod košem.
Naslednjo tekmo igramo v soboto 19.1.2019 v gosteh pri Ivančni Gorici.

Litija : Nazarje 80:58 (20:7, 27:19, 24:17, 9:15)
Zupan M 6, Ajdonik S 18 (1:1, 3x3), Žagar L 17 (9:8, 1x1), Grošelj A. 14 (1:0), Gračner L. 4, Gračner N. 2, Skender M 6 (8:2), Sakač O. 1 (2:1), Praprotnik T. 8 (4:2), Kuzmanović V. 2 (2:0), Harb D 2, Zgonc N.