Kolpa zagrozila s poplavo, nato pa se je umirila

Kategorija: Novice Objavljeno: torek, 28 januar 2020

Športna dvorana Litija; Nedelja 26.1.2020 ob 18.00
3. SKL- center  12. krog:  Litija- Kolpa  82:63

Prvouvrščena Litija je tekmo s Kolpo iz Črnomlja, ki se bori za drugo mesto in uvrstitev v razigravanje za napredovanje v 2. SKL, zelo dobro začela in po šestih minutah vodila 11:2, po prvi četrtini pa je bil rezultat 16:8. V letošnji sezoni so skoraj na vsakem srečanju stalnica slabe litijske minute in te so tokrat prišle kar zgodaj.  Na začetku druge četrtine so namreč visoko motivirani gostje z delnim izidom 14:5 prišli v vodstvo 22:21, kazalo je da bodo favorizirani domači imeli zelo naporen nedeljski večer,saj je Kolpa resno zagrozila. Vendar je nato Dragan Pušič še enkrat več zadel tri trojke zapored, pri zadnji je dodal še prosti met zaradi prekrška, Jakob Virk pa je bil najučinkovitejši z 11 točkami in Litija je zanesljivo dobila prvi polčas z 39:32.

V drugem polčasu so domači nadaljevali z učinkovito igro, gostje pa so zelo padli v igri, tako da je prednost že v 27. minuti presegla 20 točk (57:36). Luka Novak, ki je skupaj dosegel 17 točk, je s številnimi meti za tri točke (3:12) sicer ne preveč uspešno obstreljeval gostujoči koš, vendar je bilo vodstvo vse višje. Litija je dobro izkoristila prednost v višini, pod košem so gospodarili Vjeran Soldo, Jakob Virk (19 točk)  in Klemen Balažic. Ker so tudi Nejc Pavliha, Lovro Šepec in povratnik po poškodbi Žan Erjavec dobro opravili svoje naloge, je bil rezultat tri minute pred koncem že 78:49. Pri Litiji so v končnici tekme dobili priložnost vsi igralci, Kolpa pa je zaostanek nato vsaj delno zmanjšala, predvsem po zaslugi Klemna Kužnika (28 točk) in visokega mladega Mihe Muratovića (17).