Litija se je igrala z ognjem, a se tokrat še ni opekla

Kategorija: Novice Objavljeno: torek, 26 oktober 2021

4.krog, se je odigral v soboto 23.10.2021 ob 18.00 v Litiji
KK LITIJA : KK MEDVODE 73 : 67 (20:18, 42:33, 58:51)
LITIJA – Športna dvorana Litija. Gledalcev 60. Sodnika: REBEUŠEK Andraž (Celje) in LETONJE Jure (Velenje).
Litija: Železnik, Žagar, Strel 15 (3x3), Novak 10 (1:2,3x3), Zadnik 14 (4:5), Kotar, Pušić 17 (3:4,4x3), Zagorc 7 (2:2,1x3), Kosin, Stemberger 8 (2:4), Korman 2 (2:2), Tušek. Trener: IBIŠI Džemo
Medvode: Škrlec 11 (3x3), Berlič, Jesih 3 (1:2), Brenkuš 4, Hudobivnik, Žepič 13 (7:9), Purič 8 (3:6,1x3), Vračević 3 (1:1), Zemljič 7 (3:4), Bovha 18 (0:1). Trener: JERŠIN Boris

Litijani, ki so v tekmi proti oslabljenim Medvodam veljali za favorite, od samega začetka niso bili pravi. Gostje so povedli 8:4, Litija pa je nato po petih minutah rezultat izenačila in dobila prvo četrtino 20:18. Še najboljšo igro so domači pokazali v drugi četrtini, Dragan Pušič je v seriji zadel tri trojke, skupaj so jih Litijani v prem polčasu dosegli kar sedem, gostje pa nobene, in Litija je imela na polovici tekme na videz visokih devet točk prednosti.
V tretji četrtini je Litija še ohranjala prednost, vendar je njena igra bila dokaj neprepričljiva. Že na začetku zadnje četrtine so se gostje približali na 60:58, pet minut pred koncem pa so izenačili na

62:62. Tekma je postajala vse bolj nervozna, za kar sta s svojimi pogosto težko razumljivimi odločitvami skrbela tudi sodnika. Domačim je met z razdalje vse manj uspeval in jim je očitno primanjkovalo drugih rešitev v igri, saj je žoga v napadu le redko prišla do centrov pod koš. V razburljivem zaključku so Medvode poskušale vse, vendar niso uspele priti v vodstvo, kar bi morda odločilo tekmo v njihovo korist. Odločilen trenutek tekme je nastopil 42 sekund pred koncem, ko je pri rezultatu 67:67 Jakob Jesih zgrešil trojko, čeprav je bila žoga praktično že v obroču, nato pa se je iz njega odbila. V nasprotnem napadu je nato Dragan Pušič 30 sekund pred koncem zadel dokaj zahteven met s strani za tri točke, s katerim je Litija povedla 70:67 in nato tekmo z nekoliko sreče tudi dobila. Pri domačih je bil še enkrat več najučinkovitejši kapetan Dragan Pušič, ki je dosegel 17 točk , Jakob Strel jih je dodal 15, Uroš Zadnik pa 14 in 5 asistenc, ter Luka Novak 10 točk. Tokrat premalo izkoriščeni center Jaka Stemberger je prispeval 8 točk, ter kar 12 skokov. Pri Medvodah sta bila najuspešnejša Jaka Bovha 18 točk in Žiga Žepič 13.