V tretji četrtini so domači zaigrali veliko bolje in z delnim izidom 11:2 v 25.minuti povedli 36:29. Zadevati je začel Jaka Stemberger (skupaj 10 točk in kar 17 skokov), predvsem pa Uroš Zadnik (21 točk, trojke 3:5), ta je spretno izkoriščal prostor, ki mu ga je ponujala nasprotnikova obramba, kar gotovo ni bila najboljša taktična zamisel gostov. Portorožu nikakor ni stekel met, saj so gostje skupno metali le z 32% uspešnostjo in Litija je na začetku zadnje četrtine še vedno vodila 49:41. Sodnika sta v drugem polčasu močno spremenila kriterij, saj sta v tem delu dosodila skupaj kar 27 osebnih napak, v prvem polčasu pa le13. Portorož je poskušal tudi z manjšimi provokacijami, tako je v 31. minuti prišlo do prerivanja med igralci, po katerem so gostje upravičeno prejeli dve tehnični napaki, domači pa eno. Po vodstvu Litije 58:47 štiri minute pred koncem je kazalo, da je tekma blizu odločitve, vendar se je Portorož že v naslednji minuti približal na le tri točke zaostanka (58:55). Jaka Stemberger je nato dosegel koš in še dodatni prosti met, nato pa je pomembne točke za domače prispeval še Edin Husičič (9 točk in 9 skokov), omeniti velja tudi Luko Novaka, ki je dosegel skupno 11 točk, od tega tri trojke. Litija je potem v zaključku tekme ohranila prednost in prišla do nove zmage proti neugodnemu Portorožu. Za goste sta po 17 točk dosegla Andraž Rogelja in Tim Škerbec, ki je v sezoni 2011/2012 igral za Litijo.