IGOR SORŠAK (1958-2015)

Kategorija: Arhiv novic Objavljeno: četrtek, 20 december 2018
a  
  Pretreseni sporočamo, da je po hudi bolezni umrl dolgoletni košarkar in član KK Litija Igor Soršak. Bogato košarkarsko kariero je v sedemdesetih letih prejšnjega stoletja začel v pionirskih vrstah našega kluba, ter nato nadaljeval kot mladinec in se zaradi velikega talenta in odličnih iger hitro uvrstil v člansko ekipo. Krajši čas je nastopal tudi za KK Rudar iz Trbovelj, potem pa se je kot igralec vrnil v litijski klub in po prenehanju igranja ves čas aktivno deloval v klubu. Vse do lanske sezone, ko mu je zdravje to še dopuščalo, je opravljal tudi funkcijo uradnega predstavnika članske ekipe našega kluba. Bil je izjemen prijatelj in velik borec, a je kljub na daleč znani nepopustljivosti, žal izgubil svojo zadnjo tekmo. .  

Mami Ani, ženi Vlasti, hčerki Maši in sinu Davorju izrekamo iskreno sožalje.

Šoki pogrešali te bomo, tvoji prijatelji košarkaši.

Pogreb bo v četrtek, 16.04.2015, ob 17.00 uri, na pokopališču v Šmartnem pri Litiji.

 


Nekaj utrinkov iz kariere Igorja Soršaka v KK Litija:
- Slike iz arhiva KK Litija...
- 1981/1982 ekipa KK Litja ob vstopu v 1.SKL
- 1989 24 Ur košarke
- 2012, Dan košarke
- sezona 2013/2014, dolgoletni uradni predstavnik članske ekipe