1. Basketliga
2. Pionirski festival OŠ

BASKETLIGA - Litijski pionirji prvaki BASKETLIGE

V nedeljo 26.03.2006 se je z pričetkom ob 9.00 uri odigral finalni turnir zimske Basketlige v organizaciji Košarkarskega kluba Domžale.
Na Finalni turnir so se uvrstile najboljše štiri ekipe in sicer Geoplin Slovan, Komenda, Domžale in Litija.

Rezultati tekem:
1. tekma : Komenda:Domžale    79:72  po podaljšku
2. tekma: Litija : Geoplin Slovan    53:44
Strelci za KK Litijo: Miloica, Burnič, čukič, Kos, Špan 4, Marjanovič 2, Peterca 18, Petrič 2, Vaš, Domanovič 10, Kajtna, Poglajen 11, Kajišič 3, Guskič.

Za 3. mesto  Geoplin Slovan : Domčale    50:46

FINALE: Litija : Komenda  46:43
Strelci za KK Litija: Miloica, Burnič, čukič 1, Kos 2, Špan 4, Marijanovič 4, Peterca 8, Petrič, Vaš 4, Domanovič 11, Kajtna, Poglajen 9, Kajišič, Guskič

Končni vrstni red:
1.    LITIJA
2.    KOMENDA
3.    GEOPLIN SLOVAN
4.    DOMŽALE
5.    VRHNIKA
6.    LASTOVKA

9.krog, ponedeljek 13.03.2006 ob 16.00 uri v Litiji
KK LITIJA  :  KK DOMžALE  88:17  (32:7)

Strelci za KK Litija: Guskič 4, Djukič 8, Špan Jure 11, Kajišič 8, Petrič 13,  Domanovič 22, Kajtna 6, Poglajen 14, Burnič, Turšič, Miloica 2.


6. krog,  sreda 25.01.2006 ob 16.00 uri v Litiji
KK LITIJA : KK KOMENDA  40:37  (23:14)
Strelci za KK Litija: Miloica, čukič, Guskič, Špan Jure 5, Marijanovič 14, Kajišič, Petrič 1, Vaš 1, Domanovič 14, Kajtna, Strle 5

PIONIRSKI FESTIVAL

Finalni turnir: (finale se je odigralo v petek, 02.06.2006 v Litiji -ŠD Litija)

Rezultati:
OŠ Litija : OŠ Lucija   63: 69   /16:28, 25:22, 22:19/
Za 3. mesto:
OŠ Litija : OŠ III: Murska Sobota   65: 50  /16:18, 27:9, 38:23/
Finale:
OŠ Lucija : OŠ Mirna Peč   69: 50   /21:18, 24:16, 24:16/

Končni vrstni red :
1.  OŠ LUCIJA
2.  OŠ MIRNA PEč
3.   OŠ LITIJA
4.   OŠ III. MURSKA SOBOTA

V najboljšo petorko so bili izbrani: Jure Špan, Nemanja Domanovič (oba Litija), Škerbec Tim, Kveder Uroš (oba Lucija) in Mečan Matej (Mirna Peč).
Najboljši strelec finalnega turnirja Nemanja Domanovič (Litija) 48 košev. 
MVP turnirja je bil Kveder Uroš iz Lucije.

Polfinalni turnir:

Rezultat prve tekme:
OŠ Slave Klavora : OŠ Litija  34 : 62
Strelci za OŠ Litija: čukič 4, Kos, Špan Jure 8, Marijanovič 6, Kajišič, Petrič 2, Domanovič 26, Vaš 7, Guskič 2, Kajtna 6 in Strle 3.
Rezultati druge (finalne) tekme:
OŠ Litija : OŠ Vitanje   42 : 36
Strelci za OŠ Litija: čukič 4, Kos, Špan Jure 9, Marijanovič 5, Kajišič 4, Petrič, Domanovič 10, Vaš 4, Guskič, Kajtna 3 in Strle 3.

V finale Pionirskega festivala se je uvrstila OŠ Litija.
četrtfinalni turnir: (Litija, četrtek 20.04.2006 s pričetkom ob 11.00 uri)

Rezultati prvih tekem:
OŠ II. Rogaška Slatina: OŠ Litija   29 : 67
Strelci za OŠ Litija: čukič 8, Kos 2, Špan Jure 2, Marijanovič 15, Kajišič 6, Petrič 2, Domanovič 21, Vaš, Burnič, Turšič, Kajtna 3 in Strle 8.

OŠ Oskarja Kovačiča : OŠ Brečice   54 : 34
 

Rezultati popoldanskih tekem:

OŠ II Rogaška Slatina : OŠ O.Kovačiča   39 : 42
OŠ Litija : OŠ Brečice   63 : 26
Strelci za OŠ Litija: čukič 6, Kos 4, Špan Jure 3, Marijanovič 1, Kajišič 9, Petrič 2, Domanovič 30, Vaš 2, Burnič, Turšič, Kajtna in Strle 6.

V polfinale Pionirskega festivala sta se uvrstili zmagovalci popoldanskih tekem OŠ Oskar Kovačič in OŠ Litija.
 

Področno tekmovanje: (21.03.2006 se je na v telovadnici OŠ Gabrovka odvijal košarkarski turnir v okviru Pionirskega festivala)

Rezultati tekem:

1. tekma    OŠ GABROVKA : OŠ GRADEC   25:48
2. tekma    OŠ LITIJA  :  OŠ GRADEC   62:13
Strelci za OŠ Litija: Špan Jure 6, Petrič 2, Kajišič 4, Marijanovič 12, Strle 7, Domanovič 17, Kajtna 4, Vaš 4, Miloica 2, Kos 3, Guskič 2, Burnič. 

3. tekma    OŠ LITIJA : OŠ GABROVKA   68:16
Strelci za OŠ Litija: Špan Jure 4, Petrič 2, Kajišič, Marijanovič 10, Strle 9, Domanovič 13, Kajtna 6, Vaš 14, Miloica 2, Kos 8, Guskič, Burnič.

Vrstni red:
1. OŠ LITIJA
2. OŠ GRADEC
3. OŠ GABROVKA

V čETRTFINALE Pionirskega festivala so se uvrstili učenci OŠ LITIJA.
 

Regijsko tekmovanje v okviru prvenstva osnovnih šol (pionirski festival)
Turnir je bil odigran v Litiji (Športna dvorana) v petek 06.01.2006. Na turnirju so sodelovale osnovne šole:  Litija, Gradec in Ivana Cankarja iz Trbovelj.
Rezultati:
1. tekma: OŠ LITIJA : OŠ IVAN CANKAR   59:34
Strelci za OŠ Litija: Špan Jan 16, Kunc 19, Šteh 14, Marijanovič 5, Peterca 4 in Okorn 1.

2. tekma: OŠ GRADEC : OŠ IVAN CANKAR   13:37
Strelci za OŠ Gradec: Kajtna 2, Tilia 8 in Sajovic 3.
3. tekma: OŠ LITIJA :  OŠ GRADEC   66:30
Strelci za OŠ Litija: Peterca 10, Šteh 12, Kunc 8, Špan Jure 4, špan Jan 10, Marijanovič 2, Vaš 6, Domanovič 11, Okorn 3
Strelci za OŠ Gradec: Sajovic 6, Rokavšek 6, Bokal 2, Kinkof 8, Tilia 6, Mittoni

Vrstni red:
1. OŠ LITIJA
2. OŠ IVAN CANKAR (TRBOVLJE)
3. OŠ GRADEC
V četrtfinale sta se uvrstili ekipi OŠ Litija in OŠ Ivana Cankarja iz Trbovelj