Brez minut odmora do nove zmage

Kategorija: Novice Objavljeno: nedelja, 03 februar 2019

Športna dvorana Litija; 2.2.2019 ob 19.00
Litija- Kolpa 89:73

Tudi tokrat si je Litija zelo hitro priigrala visoko prednost, saj je po petih minutah vodila 15:3, prva četrtina pa se je končala z rezultatom 31:15. Domači so zlahka dosegali koše, to je seveda razjezilo trenerja Kolpe Milana Kodriča, ki je od svojih igralcev zahteval, da ne glede na osebne napake igrajo bolj agresivno v obrambi. V drugi četrtini so gostje tako tudi zaigrali, vendar pa sodnika, ki sta imela nenavaden kriterij sojenja, nekaterih njihovih prekrškov nista kaznovala, kar je povzročilo precej razburjenja tako na igrišču, kot ob njem. Tehnični napaki sta dobila Jakob Virk in gostujoči trener, in seveda bosta oba kluba zato denarno kaznovana, pri čemer je kazen za trenerja enkrat višja od kazni za igralca. Prvi polčas se je po malo bolj izenačeni igri končal z vodstvom Litijanov 47:33, Dragan Pušič je dosegel 16 točk in Vjeran Soldo 8.
V tretji četrtini so imeli domači vse več težav, samo v tem delu so zgrešili kar 8 prostih metov (5:13), gostje so jim pobrali tudi veliko žog z uspešnimi napadalnimi skoki. Vse to je imelo za posledico, da se je Kolpa vse bolj približevala in v 29. minuti je bil izid le še 62:60 za Litijo. To je bil znak za Litijane, da je zadnji čas da pokažejo nekaj več volje. V naslednjih štirih minutah so nato tekmo, z delnim izidom 9:0, ponovno zapeljali v bolj mirne vode. Tom Šraj je na hitro dosegel 11 točk, od tega tri trojke, z nekaj uspešnimi potezami sta se izkazala Vjeran Soldo in Dejan Mlakar, prednost je narasla na 23 točk (85:62). Do konca so nato priložnost za igro pri obeh ekipah dobili vsi igralci in Litija je pričakovano dosegla novo zmago. Pri Litijanih so bili najučinkovitejši Dragan Pušič (19), Vjeran Soldo (17) in Dejan Mlakar (13), za Kolpo je Nejc Butala dosegel 20 točk, Matic Lozar pa 16. Zanimivo je, da tako domači trener Džemo Ibiši, kot gostujoči strateg v celotni tekmi nista zahtevala nobene minute odmora.