Kadeti: U17 – Kadeti zaključili drugi del tekmovanja

Kategorija: Novice Objavljeno: ponedeljek, 04 februar 2019

Kadeti so v preteklem tednu odigrali tekmi 9. in 10. kroga drugega dela tekmovanja v 2. SKL. Pomerili so se z ekipama KK Šentjur na domačem terenu in KK Globus v Ljubljani. Obakrat so bili uspešni in tako obema ekipama vrnili za poraz v prvih tekmah tega dela tekmovanja.

Tekma proti KK Šentjur se je sicer končala z zgolj 3 točkami razlike v Litijsko korist, a je tekma dejansko potekala ves čas v mirnem tonu, saj so domači košarkarji Litije ves čas kontrolirali tekmo in vodili z 7 - 10 točkami prednosti. Odbili so tudi zadnji nalet gostov v zadnjih minutah tekem in prišli do pomembne zmage za nadaljnji del tekmovanja. Velja povedati, da sta obe ekipi na tekmi nastopili oslabljeni nekaterih nosilcev igre (pri domačih sta manjkala Zupan, šolske obveznosti in Skender, bolezen), pri gostih pa Gunzek in Pamič, ki sta v prvi tekmi delala kar nekaj preglavic.

V Drugi tekmi tedna proti ekipi KK Globus, pa je do izraza prišla razlika v kakovosti. Lahko bi rekli, da je bil zmagovalec odločen že v prve polčasu. Prednost je nato kljub številnim menjavam v drugem polčasu, še naprej naraščala in konec tretje četrtine znašala 25 točk. V zadnji četrtini se je poznalo, da je glede na razliko koncentracija igralcev nekoliko padla in so si privoščili nekaj nepotrebnih napak, kar so igralci Globus izkoristili in razliko nekoliko znižali. Fantje so na igrišču pokazali, da je poraz v prvi tekmi resnično odraz slabega dne oziroma bolj iskreno slabega pristopa k tekmi.

Drugi del tekmovanja so Litijski kadeti zaključili na drugem mestu z 8 zmagami in 2 porazoma, kar pomeni da v tretji del tekmovanja vstopajo iz enakovrednega položaja, kot ostali nasprotniki, ki jih tam čakajo. Napredek pri nekaterih fantih je viden, med tem, ko nekatere še čakamo da naredijo korak naprej. V tretjem delu tekmovanja se bodo pomerili z vrstniki iz KK Krvavec, KK Radovljica in KK Helios B, ki s seboj prinašajo enako število zmag in porazov kot Litijani. Čaka nas še 6 zanimivih tekem, rekel bi z enakovrednimi tekmeci in boj za čim boljšo uvrstitev.

Litija : Šentjur 65:62 (12:17, 22:16, 19:11, 12:18)
Ajdonik S 15 (4:2, 1x3), Žagar L 26 (7:6, 2x3), Grošelj A. 10 (8:4), Gračner L., Gračner N. 7 (2:2, 1x3), Sakač O. 2, Praprotnik T. 5 (1x3), Kuzmanović V. 2, Zgonc N.

Globus : Litija 50:68 (8:23, 11:12, 17:26, 14:7)
Zupan M., Ajdonik S 9 (5:2, 1x3), Žagar L 27 (11:5, 2x3), Grošelj A. 9 (7:5), Gračner L. 4, Gračner N., Skender M. 13 (2:2, 1x3), Sakač O., Praprotnik T. 2, Kuzmanović V. 4 (2:2)