Člani: LITIJA Z ZMAGO ZAKLJUČILA PRVI DEL

Kategorija: Novice Objavljeno: sreda, 13 februar 2019

14. krog, se je odigral v sredo 02.02.2019 ob 17.15 uri v Ljubljani
KK JEŽICA : KK LITIJA  61: 92 (23:36, 35:48, 49:64)
V zadnjem krogu prvega dela tekmovanja v 3.SKL, je litijska članska ekipa gostovala v Ljubljani pri tamkajšnji Ježici. Ljubljančani, ki bodo v nadaljevanju prvenstva igrali v ligi za obstanek, so se že v naprej odločili predati, saj je na tekmi manjkalo kar nekaj pomembnih igralcev. Tako Litijanom ni bilo težko prevzeti pobudo in se oddaljiti na varno razliko (v osmi minuti je bil rezultat 11:29 v korist Litije). V drugi in tretji četrtini je počivala skoraj cela prva peterka Litijanov (danes ni igral rahlo poškodovani Jakob Virk). V tem delu so bili domači dokaj enakovreden nasprotnik, medtem ko so se stavri v zadnji četrtini z vstopom igralcev prve peterke, zopet obrnile v prid Litijanov in prednost je zopet naraščala. Zmaga tako ni bila vprašiljiva v nobenem trenutku.
Litijani so tako z zmago končali prvi del tekmovanja in osvojili drugo mesto, ki jim omogoča razigravanje oziroma ligo za prvaka. V mesecu marcu se nam obeta ogorčen boj za uvrstitev na prva dva mesta v skupini, ki vodita v tako željeno 2.SKL. Nasprotniki so Gorica, Vojnik, Radenska, Postojna in seveda Ljubljana, s katero so Litijani v prvem delu že odigrali obe tekmi.